Dhe për dekonspirimin e lidhjes së saj të dashurisë duhet të falënderojmë Lorik Canën. Ismetja: 3 vjeç. Eni Vasili: Është i ftuari për sot, Andi Bushati. Eni Çobani: Pse je kaq e lidhur shpirtërisht me këtë banesë? Eni Vasili: Është Adi Bushati. Aplikimi duhet bërë nga bizneset por paga do u kalojë në llogaritë e punonjësve”, u shpreh Denaj në një intervistë për Eni Vasili. Gazetarja Eni Vasili bëri të ditur se deri më tani janë mbledhur rreth 10 milionë euro. Në 2011, ajo nuk e përgënjeshtroi këtë lajm, por në “Mos i fol shoferit” ka zbuluar të gjithë të vërtetën. Senada: Sepse prindërit nuk na kanë larguar kurrë nga historia, identiteti dhe nga kultura e Shqipërisë. Është një burrë që nuk e di sa vjeç është. 80 apo 90 vjeç. Ka qenë ajo vetë që ka njoftuar e para ndjekësit për ditëlindjen, ndërsa nuk vonoi edhe urimi i bukur i motrës së saj, Enit, në Instagram. Edi Rama: Unë jam këtu për tu përgjigjur, nëse nuk … “S’ka rëndësi sa rritemi në moshë motër, gjithmonë do të jem aty për të të përqafuar. Por në daljen e rradhës gjatë promovimit të librit të saj ,ajo është shfaqur me një unazë tepër të shtrenjt, qe … Ndërsa nga niptet active kemi 30 mijë biznese. Moderatorja Eni Vasili është munduar gjithmonë të mbaj larg vëmendjes për publikun jetën e saj private ,prandaj dihet dhe pak rreth moderatores. “Unë kam pas fatin sot që të njoh njeriun më të pasur të Shqipërisë. Eni Vasili: Ky është sekret. “Klevis mos ndërhy, kërko falje për dhunën ndaj gazetarëve, ose do të nxjerr jashtë”, iu drejtua Vasili Balliut. Rudina Dembacaj: Sa kushtoi? Gjithashtu, si rezultat i këtyre hetimeve është shpallur në kërkim policor, për veprat penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje” shtetasi A. C., 21 vjeç, banues në Elbasan. Por mesa duket, stërmundimi i gazetares dhe moderatores së njohur Eni Vasili, që jetën e saj private të mos e ndajë me të tjerët, por ta mbajë vetëm për vete, në një moment të caktuar, ka dështuar. Eni Çobani: Sa vjeç ka qenë Senada kur iku nga Shqipëria? Edi Rama: Kush është ky?. Vijon puna për kapjen e tij dhe për kapjen e autorit tjetër, shtetasi M. Q. Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Eni Vasili: Do që ta ndërroj atëherë. E pyetur nga moderatorja si janë zgjedhur këto biznese, Denaj u shpreh “Kjo është zgjidhur … Greta ka lindur më 26 shtator të vitit 1991 dhe sot mbush 29 vjeç! Senada: Jo ti rrofsh edhe 100, por nuk pres që të kënaqemi që është shtëpia jonë. Para 7 vitesh, gazetarja dhe moderatorja shqiptare Eni Vasili u përfol se ishte e fejuar me konsullin e Rumanisë. Kengen e ka filluar ne moshen 7 vjecare dhe dha rezultatet e para qe ne moshen 10 vjec nga ku fitoi çmimin e dyte ne Festivalin Kombetar per Femije me kengen "Dhoma me Lodra". Ismetja: Kur të vdes unë merreni juve. Eni Koçi është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Eni Vasili u kërkoi banorëve të kërkojnë falje për dhunën ndaj gazetarit Andi Bora, kërkesë që u pranua nga banorët, por jo nga ish-deputeti Balliu.

Subito It Calalzo Di Cadore, Bordighera Mare Opinioni, Hotel Gagarin Imdb, Quanti Sono I Libri Dell'antico Testamento, Joy Division Destra, Entratel Accedi Credenziali, Un Amore Senza Tempo Frasi, Programmazione Scuola Primaria 2020/2021, Yamaha P45 Scheda Tecnica, Vulcani Isole Eolie, Resegone Da Brumano Invernale,